Návrh interiéru je v posloupnosti stavebních prací jednou z posledních činnosti, avšak z pohledu projekčních je nutno některé věci řešit již v době návrhu dispozice.
Myslím, že nám dáte za pravdu, že v případě stavby např. rodinného domu, by bylo dosavadní úsilí (vynaložené na případné hledání vhodného pozemku, řešení financování, výběru vhodného projektanta, dodavatele či dalších služeb) zbytečně zmařeno problémy, pokud byste ve finále měli nevhodný prostor pro sedací soupravu, kolizi v komunikačních prostorech, nevhodný materiál, chybějící zásuvku či vypínač umístěný za skříní.
Názornou ukázkou provázanosti jednotlivých postupů projekční a realizační práce je návrh kuchyňské linky, kdy již ve fázi návrhu dispozice je nutno mít na zřeteli umístění jednotlivých zařizovacích předmětů v kuchyňské lince. A to proto, aby bylo jasné jejich připojení na vodu, kanalizaci a rozvod elektrické energie a vzduchotechniky.
Každý prostor vzniklý rekonstrukcí či novou výstavbou by měl být dle Vašich představ, a to již při tvorbě projektové dokumentace. Jako řádný podklad při výstavbě.
Při tvorbě projektové dokumentace návrhu interiéru lze jednotlivé prostory či jejich části řešit v ideální materiálové, ale zejména barevné kombinaci maleb, nášlapných vrstev, výplní dveří i samotného nábytku a dalšího vybavení bytovými doplňky. V rámci našeho návrhu dojde ke skloubení všech Vašich požadavků s obecnými zásady a pravidly pro návrh interiéru.
Stejný náhled na problematiku lze aplikovat při řešení revitalizace společných prostor bytového domu či administrativní budovy, vstupní haly, chodby či kanceláře. Vždyť tak jako okolí stavby, tak i vstupní společné prostory je vhodné realizovat jako útulné prostředí, ve kterém se každý uživatel těchto prostor bude cítit příjemně a brát jej jako součást společného prostoru a nikoliv jako nutné zlo mezi exteriérem a vlastním prostorem.
jsou závislé od rozsahu prací a je předmětem individuální kalkulace.